-चन्द्र ग्रहण लागेको दृश्य देख्ने बितिकै लाइक गर्नुहोस ग्रहण प्रति बिस्वास छ भने कमेन्ट मा oli लेख्नुहोस जनचेतना को लागी सियर गर्न नबिर्सनुहोस

चन्द्र ग्रहण लागेको दृश्य देख्ने बितिकै लाइक गर्नुहोस
चन्द्र ग्रहण लागेको समय मा खाना को परिकार खानु हुदैन नुहाउनु पर्छ सकिन्छ भने ग्रह को दान गर्नु राम्रो हुन्छ सकिन्न भने पनि चन्द्र ग्रहण लागेको समय मा दिप बाल्नु पर्छ भन्ने भनाइ छ यो समय मा नुहाउदा आफु लाइ लागेको ग्रह दसा लाइ फालिन्छ भन्ने बिस्वास ले हिन्दुलम्बि हरु ले नुहाउने चलन छ एस्तो समय बिरलै रुप मा आउने गर्दछ।
ग्रहण प्रति बिस्वास छ भने कमेन्ट मा oli लेख्नुहोस
जनचेतना को लागी सियर गर्न नबिर्सनुहोस

John Tamang, a sixth grader of Ajaya Shiksha Sadan at Thasikhel in Lalitpur, was among 11 students going to Phulchowki Hill for hiking led by school principal Durga Bahadur Oli.

The hikers found that Tamang had gone missing after they climbed down the hill to reach Godavari at around 4:00pm on Thursday. Godavari is around seven kilometres from the hilltop. Tamang, 17, is a local of Thasikhel.

Oli and other students searched for him, but to no avail and alerted the police about it. Parts of Phulchowki has dense forests and receive snowfall in winter.

An official at Metropolitan Police Range, Jawalakhel, said separate search and rescue teams of Nepali Army, Nepal Police, Armed Police Force, students, guardians and the locals had been deployed to different areas of the hill to search for Tamang.

ललितपुर, १७ माघ – सात दिन पहिले फुल्चोकीमा हाइकिङ (भ्रमणमा) जाँदा हराएका विद्यार्थी अझै भेटिएका छैनन् ।

ललितपुरको थसिखेलस्थित अजय शिक्षा सदनमा कक्षा ६ मा अध्ययनरत तथा कुसुन्ती बस्ने १७ वर्षीय जोन तामाङ बिहीबारदेखि हराएका हुन् । महानगरीय प्रहरी परिसर, ललितपुरका प्रवक्ता प्रहरी नायब उपरीक्षक नरेन्द्र चन्दले नेपाल प्रहरी, सशत्र प्रहरी, नेपाली सेना गरेर तीनैवटा सुरक्षा निकाय तामाङको खोजीमा लागेको बताउनुभयो ।

अभिभावक संगठनहरु, प्याब्सन र आफन्तहरुले गोदावरी आसपासका गाउँमा खोजी गरेका थिए । हुलियाका आधारमा उनीजस्तै व्यक्ति देखिएको सूचनाका आधारमा गाउँ–गाउँमा समेत खोजी भइरहेको छ । उहाँले भन्नुभयो, “हामीले बिहीबारदेखि नै दिनरात खोजी गरिरहेका छौँ ।” तामाङलगायत ११ जना विद्यार्थी लिएर विद्यालयका प्रधानाध्यापक दुर्गाबहादुर ओली बिहीबार फुल्चोकी हाइकिङ जानुभएको थियो । साँझसम्म पनि नभेटिएपछि उहाँले परिवारमा खबर गर्नुभयो ।

प्रधानाध्यापक ओलीले जोनले आफूलाई दुःख दिएको भन्दै अर्काे दिन उनी घर फर्किएर आउने बताएको जोनका आफन्त भरत राईले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, “केका आधारमा भोलि आउँछ भनेको हो, त्यो प्रस्ट बताएको छैन ।”

प्रधानाध्यापकको लापरबाहीका कारण घटना भएको परिवारजनको आरोप छ । उनलाई कारबाही गर्नुपर्ने राई बताउनुहुन्छ । उहाँले भन्नुभयो, “एक त विद्यार्थीलाई २४ किलोमिटर हिँडाएर लगेको छ, अर्कातिर कसरी घटना भयो समेत बताएको छैन ।” प्रधानाध्यापक र सँगै गएका अरू विद्यार्थीको भनाइ फरक भएको आफन्तले बताएका छन् ।

‘लास वा सास’ जे भएपनि चाहिने भन्दै चाँडो खोजी गर्न परिवारजनले दबाब दिँदै आएका छन् ।

Similiar Post